حبیب الله خان قوام الملک (قوام چهارم)

حبیب الله خان قوام الملک (قوام چهارم)

فرزند: محمدرضاخان آغاز: اول فروردین 1248 پرواز: اول فروردین 1294
تعداد بازدید
33405
نویسنده
میثم عرب

زندگی نامه

وی فرزند ارشد محمدرضاخان قوام الملک است که پس از مرگ پدر به عنوان قوام الملکی را دریافت می دارد: «حبیب الله خان قوام الملک چهارم پسر محمدرضاخان قوام الملک در سال 1286 هـ.ق. در شیراز متولد شد و در سال 1301هـ.ق. که پدرش ملقب به قوام الملک شد، مناصب خود را از قبیل کلانتری و بیگلربیگی در فارس به او محول...

وی فرزند ارشد محمدرضاخان قوام الملک است که پس از مرگ پدر به عنوان قوام الملکی را دریافت می دارد: «حبیب الله خان قوام الملک چهارم پسر محمدرضاخان قوام الملک در سال 1286 هـ.ق. در شیراز متولد شد و در سال 1301هـ.ق. که پدرش ملقب به قوام الملک شد، مناصب خود را از قبیل کلانتری و بیگلربیگی در فارس به او محول نمود و در این سال ملقب به سالار سلطان نیز گردید» وی در سال 1334 هـ.ق. در اثر سقوط از اسب، زندگی را بدرورد گفت و پس از وی ابراهیم قوام که در اثر کشته شدن عمویش نصرالدوله، آن لقب را دریافت نموده بود با مرگ پدر لقب قوام الملکی را صاحب شد (تدین، 1384: 1/23).

از جمله اقدامات وی تأسیس دبستانی با عنوان مدرسه ی قوامیه در سال 1328هـ.ق. بود که در 1310هـ.ش. منحل شد (طاهری، 1381: 1/389).

روحش شاد و یادش گرامی باد.

منبع: تذکره مزارات خاک مصلی در شیراز
مشاهده بیشتر

آرامستان

گالری

دل نوشته ها

اگر حبیب الله خان را می شناختید، دلنوشته ای بنویسید.
danger_icon.png توجه فرمایید که نظر شما به عنوان مهمان ثبت خواهد شد. در صورت تمایل به نمایش نام خود وارد شوید.

اشتراک گذاری

شما می توانید این کدنگاره QR را دانلود کرده و بر روی سنگ مزار یا وسایل اهدایی مانند آبسردکن و ... مربوط به این عزیز چاپ کنید. با اسکن این کد توسط تلفن همراه، صفحه یادبود ایجاد شده نمایش داده می شود.